Navštívte nás v našom zákazníckom centre:


KALINČIAKOVA 46
SENEC


Zobraziť mapu

02/ 32 12 12 32

Otvorené pondelok až piatok
od 9:00 do 18:00

V sobotu – ZATVORENÉZavolajte vopred a radi si s Vami dohodneme čas aj mimo otváracích hodín alebo priamo u Vás doma.0910 106 105

NONSTOP 24 hodinová HOTLINE služba technickej podporyNovinky:
  • V prevádzke máme nový vysielač pre obec Hrubá Borša.
  • V prevádzke máme nové vysielače v meste Senec.
  • V prevádzke máme nový vysielač pre obec Doľany.
  • V prevádzke máme nový vysielač v obci Štefanová.
  • V prevádzke máme nový vysielač v obci Bernolákovo.

Satelitná technika sa stala dostupnou

Vypínanie analógového vysielania na Slovensku sa má postupne zakončiť koncom roka 2012, vrchol záujmu o dvb-t prijímače bol zaznamenaný už v júli 2011 kedy väčšina vysielačov definitívne prestala vysielať analógovo a začala vysielať v digitálnej kvalite.

Ešte stále ostávajú ľudia, ktorí čakajú, že si to dotyčné orgány rozmyslia, a zapnú analógové vysielanie znova. To sa však už nestane.

V rámci informatizácie spoločnosti tak v Európe ako i u nás na Slovensku kladie súčasná moderná doba nové požiadavky na televízne vysielanie,  na efektívnejšie využívanie frekvenčného spektra ako národného bohatstva a jeho ekonomizáciu, kvalitnejší obraz a zvuk, mobilný príjem či multimediálne služby občanom. Keďže analógovým vysielaním nie je možné tieto požiadavky a nároky naplniť, prichádza nový spôsob šírenia televízneho signálu – digitálne pozemské televízne vysielanie (DVB-T).

Spoločnosť KALIANT, ktorá sa zaoberá okrem iného aj kompletnou dodávkou pre príjem pozemnej, ale i satelitnej televízie sa digitalizácie zúčastnila spoločne s množstvom iných profesionálnych spoločností. V tomto období sme zaznamenali fenomén, kedy ste mohli satelitnú techniku kúpiť od profesionálnych firiem, od pouličných predavačov až po predajňu mäsa a údenín. Týmto sa stala satelitná technika dostupnou pre širokú verejnosť, pripomenúť však treba možnosti servisu a uplatňovanie záruky na výrobky, ktoré ste kúpili od všeobecne neznámeho obchodníka, ktorí sa vytratil súčasne so záujmom o satelitnú techniku.

„Preferujeme kvalitné, funkčné a overené riešenia pred technikou, ktorú nepoznáme resp. nemáme s ňou dobré skúsenosti. Je pre nás aj našich zákazníkov výhodnejšie, keď používame kvalitné technológie a pracovné postupy, tým znižujeme riziko porúch a servisov. Vďaka tomuto postupu šetríme náš čas a našim zákazníkom šetríme peniaze,“ hovorí konateľ spoločnosti KALIANT a zároveň vedúci technickej podpory Edmund Kalianko.